اول دفتر

بنام پيوند دهنده قلبها

و من آياته ان خلق لكم من انفسكم ازواجا لتسكنوا اليها و جعل بينكم موده ‏و رحمه

از جمله آيات الهى اين است كه از جنس خود شما همسرانى براى شما آفريد تا دركنار آنها آرامش بيابيد

قرآن مجيد هدف از مزاوجت زن و شوهر را سكون و آرامش تعيين كرده است

عزيران سلام ؛

به وبلاگ خودتون خوش اومديد . اين حقير قصد دارم نظرات خودم رو در مورد روابط خانوادگی بالاخص روابط بين زن و شوهرها در اينجا مطرح كرده و به بررسی علل مشكلات و اختلافات زناشويی بپردازم . و در كنار اونها يكسری مطالب رو هم از جاهای مختلف جمع آوری ميكنم كه اگرچه زاييده ذهن خودم نيستند ولی قبولشون دارم . شما هم ميتونيد به منظور كمك به زوجهای جوان در اين مباحث شركت كنيد و اگر در اين زمينه تجربه ای داريد اونها رو منعكس كنيد و مطمئن باشيد هر چی كه باشه برای من و ديگران قابل احترامه .

چرا ازدواج ؟

احساس شهوت در وجود بشر یک امر کاملا طبیعی است و هیچ عقل سلیمی آن را انکار نمیکند، بنابراین باید قدری معقول به این امر نگریسته شود و راه حلی برای ارضاء این احساس تدبیر شود چرا که ادامه نسل بشر مدیون این احساس است.
اوج این احساس همزمان با آغاز بلوغ جسمانی است که فشار بی اندازه را روی فرد دارد، شروع میشود و می‌بایست این نیازدر یک چهار چوب عقلانی و درست برآورده شود چرا که برآوردن آن امری اجتناب ناپذیر است.

تنها راه حل عقلانی و طبیعی که میتوان گفت از ابتدای پیدایش بشر وجود داشته ازدواج است. ازدواج میتواند نه تنها بر تامین این نیاز صحه گذارد، بلکه میتواند بسیاری از خلأهای روحی و روانی را حل کند. متاسفانه امروزه موانع زیادی در مسیر ازدواج جوانان وجود دارد که میتوان از آن میان به شرایط سخت ازدواج توسط والدین و حتی خود جوانان، بیکاری، کسر درآمد و... اشاره کرد.

از میان همه موانع شرایط بد اقتصادی را میتوان از اصلی‌ترین موانع دانست که میتوان با واقع گرایی و نه آرمان اندیشی و همچنین با پایین آوردن سطوح توقع آن را از میان برد.
در اسلام نیز به امر ازدواج سفارشات فراوان شده است و در آن به ازدواج در سنین جوانی تاکید فراوان شده است. در اسلام مانند بعضی از ادیان دیگر به ازدواج به چشم یک احساس شیطانی که می بایست آن را سرکوب کرد، نگریسته نمیشود.
بلکه آن را بسیار مبارک و پسندیده میداند و از آن به عنوان سنت برترین انسان تاریخ بشریت یعنی پیامبر اسلام نام میبرد. 

/ 4 نظر / 31 بازدید

salam be maa ham sar bezanin

عشق خدائی

سلام وبلاگ شما نشان عشق وجودی شماست که در حال ارامش بسر میبرد همیشه شکوفا باشی نورانی دوست داری لینک بدیم ممنون گل همیشه بهار اگر دوست داری می تونی لینک در کلبه خوبیهایت جای بدهی ممنون شما میشم منتظر شما هستم با نوشتهای با احساست